VI Runda 2017 - O Mistrzostwach

O Mistrzostwach

Automobilklub tarnowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników i pasjonatów zabytkowej motoryzacji na VI rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, będącej jednocześnie V Tarnowskim Rajdem Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w dniach od 3 do 6 sierpnia 2017 roku. Trasa rajdu przebiegać będzie malowniczymi drogami ziemi tarnowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym baza rajdu zlokalizowana będzie w centrum miasta w hotelu Tarnovia. Wspólnie z organizatorami i sponsorami imprezy zapraszamy wszystkich kibiców i pasjonatów zabytkowej motoryzacji do kibicowania w zmaganiach zawodników. Równie gorąco zapraszamy samych zawodników chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach na rajdowej trasie. Dla Naszego Klubu to wielki zaszczyt przeprowadzić imprezę tej rangi. Jednocześnie to wielka odpowiedzialność, ale mając w swoich szeregach doświadczonych członków Naszego klubu mamy nadzieję, że sprostamy wysokim wymaganiom imprezy, w szczególności zawodników i kibiców.

Na liście startowej mamy już pierwsze zgłoszone załogi. Mamy nadzieję, że lista ta z każdym dniem będzie dynamicznie się powiększać.

Liczymy na to, że będziemy mogli podziwiać w akcji unikalne auta historyczne począwszy od profesjonalnie przygotowanych polskich konstrukcji po ciekawe i rzadko spotykane obecnie już samochody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w VI rundzie MPPZ a kibiców zapraszamy na trasy rajdu w celu gorącego dopingu dla wspaniałych zawodników.
 
 

Start Rajdu

Otwarcie biura rajdu, badania techniczne pojazdów.
Oficjalne powitanie zawodników.

3 Sierpnia 2017

 

4 Sierpnia 2017

1-szy dzień Rajdu

Przejazd ulicami Tarnowa, malowniczymi trasami powiatu tarnowskiego i brzeskiego: próby sportowe, próby techniki jazdy, konkurs elegancji.

 

2-gi dzień Rajdu

Przejaz ulicami Tarnowa z postojem na tarnowskiej starówce. Przejazd trasami powiatu tarnowskiego: próby sportowe, próby techniki jazdy, konkurs elegancji, pokazy i atrakcje na Ranchu Roleski. Zakończenie rajdu z ogłoszeniem wyników.

5 Sierpnia 2017

 
 

Pożegnanie

Pożegnanie i wyjazd zawodników.

Władze rajdu

 • Komandor: Tomasz Oćwieja
 • V-ce Komandor ds. trasy: Jerzy Wróbel

Udział w rajdzie

W rajdzie mogą brać udział załogi startujące w pojazdach zabytkowych o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do 31.12.1986r., zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych, znajdujących się w posiadaniu osoby lub organizacji, która go konserwuje ze względu na wartość techniczną i historyczną, a nie jako środek codziennego transportu. Do Rajdu zostaną dopuszczone wyłącznie załogi w pojazdach mających ważne ubezpieczenie OC i NW, oraz aktualny przegląd techniczny. W ramach klasy Youngtimer do rajdu mogą zostać dopuszczone pojazdy wyprodukowane od 01.01.1987r. do 31.12.1992r. Zawodnicy tej grupy nie są klasyfikowani w klasyfikacji MPPZ. Klasyfikacja jest prowadzona wyłącznie w grupie.

Koszty

Koszt wpisowego wraz ze świadczeniami został ustalony w wysokości:
 • Kierowca + pilot (zrzeszeni w PZM) 1150 zł
 • Kierowca + pilot (nie zrzeszeni w PZM) 1350 zł
 • Osoba towarzysząca 750 zł
 • Kierowca (załoga jednoosobowa zrzeszona w PZM) 850 zł
 • Kierowca (załoga jednosobowa nie zrzeszona w PZM) 950 zł
Udział w rajdzie bez świadczeń dodatkowych zgodnie z regulaminem GKPZ ZG PZM:
 • załoga zrzeszona w klubie należącym do PZM - 150 zł
 • załoga nie zrzeszona w klubie należącym do PZM - 300 zł
Zaliczkę dla uczestników pokrywających koszt wpisowego wraz ze świadczeniami dodatkowymi w kwocie 500 zł należy przesłać wraz ze zgłoszeniem do dnia 5 lipca 2017r.
Nr rachunku do wpłat: BGŻ BNP PARIBAS o/Tarnów: 26 2030 0045 1110 0000 0265 8310
Tytuł przelewu: VI runda MPPZ 2017 - rajd pojazdów zabytkowych + imię i nazwisko
Zaliczka stanowi formę zgłoszenia w rajdzie.

Potwierdzenie wykonania przelewu prosimy przesłać na adres biuro@automobilklubtarnowski.pl
Istnieje możliwość uiszczenia całej opłaty za rajd poprzez przelew na podany powyżej nr. konta.

Zapewniamy

W ramach wpisowego organizator zapewnia:
 • wyżywienie w dniach: 3 sierpnia 2017r. - kolacja,
 • 4 – 5 sierpnia 2017r. pełne wyżywienie i Bal Komandorski,
 • 6 sierpnia 2017r. - śniadanie
 • noclegi w pokojach 1 i 2 osobowych,
 • statuetkę i plakietki pamiątkowe,
 • materiały reklamowe,
 • parking strzeżony,
 • nagrody,
 • słoneczną pogodę, niezliczone niespodzianki i szampańską atmosferę.

Plan rajdu

Szczegółowy plan i harmonogram rajdu zostanie opublikowany w najbliższym czasie po zatwierdzeniu przez Zarząd Automobilklubu Tarnowskiego. Zachęcamy do śledzenia zmian i aktualności dotyczącej VI rundy MPPZ 2017.
Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie.

Sponsor główny MPPZ 2017

Sponsorzy MPPZ 2017

Patronat Honorowy MPPZ 2017

Patronat Medialny MPPZ 2017

Partnerzy MPPZ 2017

Oficjalny plakat reklamowy mistrzostw