Wiadomości dot. mistrzostw

VI runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zakończona
Od 3 do 6 sierpnia w Tarnowie i okolicach można było podziwiać pojazdy zabytkowe podczas rajdowych zmagań.

Tarnów, 9 sierpnia 2017 r. – W dniach od 3 do 6 sierpnia w Tarnowie odbyła się VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, będąca jednocześnie V Tarnowskim Rajdem Pojazdów Zabytkowych. W rajdzie organizowanym przez Automobilklub Tarnowski udział wzięły samochody wyprodukowane w XX wieku, zgodnie z regulaminem GKPZ PZM maksymalnie do roku 1986 oraz w dodatkowej klasie Youngtimer do roku 1992. Najstarszym pojazdem był Mc Laughlin H-45 z 1919 roku. Głównym sponsorem rajdu była firma POLFILL, producent profesjonalnych produktów do renowacji karoserii.

Podobnie jak w roku ubiegłym baza rajdu zlokalizowana była w centrum miasta w hotelu Tarnovia. Trasa przebiegała malowniczymi drogami powiatu tarnowskiego i brzeskiego m.in. przez Zbylitowską Górę, Dębno, Brzesko, Wierzchosławice, Zawadę, Lisią Górę, Stare Żukowice i inne. Podczas rajdu można było podziwiać na trasie pięknie odrestaurowane pojazdy, m. in. Willys’a Knight 70A Sedan z 1928 r., Citroena BL11 z 1950 r., Jaguara XKE E type v-12 z 1971 r., Porsche 356 BT5 z 1961 r., Volvo Amazon 121 z 1967 r., Triumph’a 2000 Roadster z 1949 r. czy BMW Isetta z 1960 r., a także wspomnianego już niemal stuletniego Mc Laughlin’a H-45 z 1919 r. z drewnianymi felgami.

- Na rajd przyjechali uczestnicy z Bielska Białej, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Lublina. Gościliśmy również załogą z Austrii. Cieszę się niezmiernie, że Tarnów mógł gościć tak piękne samochody. Automobilklub Tarnowski po raz drugi po wielu latach przerwy zorganizował Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. To ogromna odpowiedzialność, a zarazem wielki zaszczyt kierować takiej rangi imprezą – powiedział Tomasz Oćwieja, Prezes Automobilklubu Tarnowskiego.

Oprócz rywalizacji sportowej w rajdzie, w piątek 4 sierpnia br. na Placu Kazimierza w Brzesku załogi uczestniczyły w pikniku zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe z okazji 150-lecia powiatu brzeskiego. Natomiast w sobotę 5 sierpnia br. w Lisiej Górze przy Urzędzie Gminy odbył się III Zlot Pojazdów Zabytkowych połączony z rundą MPPZ.

Uczestnicy rajdu rywalizowali w różnych konkurencjach m.in. próby sprawnościowe kierowania pojazdem, czy próby oceny techniki jazdy. Zawodnicy musieli także wykazać się wiedzą z prawa o ruchu drogowym oraz znajomością historii motoryzacji. Odbyły się też dwa konkursy elegancji, w których oceniano zabytkowe pojazdy, doceniając ich piękno, honorując pucharami ich właścicieli.

Po każdym dniu rajdu przedstawiane były wyniki poszczególnych etapów rajdu. Ostateczne wyniki ogłoszono w sobotni wieczór. Zwycięzcami okazali się: w klasie pre-1945 Stanisław Waligóra z pilotem Jackiem Balickim, w klasie post-1945 Tomasz Kaczmarek z pilotką Wiktorią Kaczmarek, w klasie post-1960 Michał Bargiel z pilotem Łukaszem Nowak i w ostatniej klasie post-1970 Jakub Olszewski z pilotką Izabelą Olszewską. W dodatkowej najmłodszej klasie pojazdów Youngtimer zwyciężyła załoga Jarosław Dynak z pilotem Krzysztof Dynak.


Również marka POLFILL, główny sponsor VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, ufundowała nagrodę dla najlepiej odrestaurowanego samochodu. W tej kategorii zwyciężył Chevrolet Corvette z 1967 r. i jego właściciel Marian Pudełko z Automobilklubu Beskidzkiego. Drugie miejsce zdobył kierowca Jaguara XKE E-type V-12 z 1971 r. Jerzy Kękuś ze Stowarzyszenia Europejska Asocjacja Automobilerów. Trzecie miejsce w tej kategorii zdobył Jakub Olszewski z Federacji Zmotoryzowanych - kierowca i właściciel Porshe 928 typ S z 1981 r.

- Wybór tego „naj” był naprawdę trudny. Dobre utrzymanie zabytkowych pojazdów to niemałe wyzwanie. To bardzo dużo pracy, czasu i pieniędzy. To niesamowite, kiedy samochód, który ma 50, 60 a nawet blisko 100 lat wygląda jakby wczoraj wyjechał z fabryki – powiedziała Bożena Chrapisińska, Menedżer ds. Sprzedaży Detalicznej i Hurtowej marki POLFILL.

Sponsorem głównym VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych była marka POLFILL, która na polskim rynku istnieje od 2005 r. Jej wyroby - tj. szpachlówki, masy, podkłady, lakiery, zmywacze i rozcieńczalniki – przeznaczone do renowacji m.in. karoserii samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów powstają na bazie wyselekcjonowanych surowców, co gwarantuje ich wysoką jakość. Łatwość nakładania, lekka obróbka, brak skurczów i powtarzalna jakość – to główne cechy oferowanych produktów.

Automobilklub Tarnowski w tym miejscu dziękuje wszystkim klubowiczom, sędziom, pomocnikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych za trud i zaangażowanie, które pozwoliły zorganizować imprezę na najwyższym poziomie. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim sponsorom, w szczególności firmie POLFILL bez której impreza nie odbyłaby się w tak atrakcyjnej formie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli w przyszłości na zorganizowanie rajdu na jeszcze wyższym poziomie.

Tego życzymy sobie i Państwu..
Do zobaczenia za rok !


Automobilklub Tarnowski działając na zlecenie ZG PZM w Warszawie ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników i pasjonatów zabytkowej motoryzacji na VI rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, będącej jednocześnie V Tarnowskim Rajdem Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w dniach od 3 do 6 sierpnia 2017 roku.
Trasa rajdu przebiegać będzie malowniczymi drogami ziemi tarnowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym baza rajdu zlokalizowana będzie w centrum miasta w hotelu Tarnovia. Automobilklub Tarnowski wspólnie ze sponsorami imprezy serdecznie zaprasza zawodników chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach na rajdowych trasach. Dla Naszego Klubu to wielki zaszczyt przeprowadzić imprezę tej rangi. Jednocześnie to wielka odpowiedzialność, ale mając w swoich szeregach doświadczonych członków Naszego klubu mamy nadzieję, że sprostamy wysokim wymaganiom imprezy, w szczególności zawodników i kibiców. Zapraszamy !!!


Automobilklub tarnowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników i pasjonatów starej motoryzacji na VI rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, będącej jednocześnie V Tarnowskim Rajdem Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w dniach od 3 do 6 sierpnia 2017 roku. Trasa rajdu przebiegać będzie malowniczymi drogami ziemi tarnowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym baza rajdu zlokalizowana będzie w centrum miasta w hotelu Tarnovia. Wspólnie z organizatorami i sponsorami imprezy zapraszamy wszystkich kibiców i pasjonatów zabytkowej motoryzacji do kibicowania w zmaganiach zawodników. Równie gorąco zapraszamy samych zawodników chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach na rajdowej trasie. Dla Naszego Klubu to wielki zaszczyt przeprowadzić imprezę tej rangi. Jednocześnie to wielka odpowiedzialność, ale mając w swoich szeregach doświadczonych członków Naszego klubu mamy nadzieję, że sprostamy wysokim wymaganiom imprezy, w szczególności zawodników i kibiców.

Na liście startowej mamy już pierwsze zgłoszone załogi. Mamy nadzieję, że lista ta z każdym dniem będzie dynamicznie się powiększać.

Liczymy na to, że będziemy mogli podziwiać w akcji unikalne auta historyczne począwszy od profesjonalnie przygotowanych polskich konstrukcji po ciekawe i rzadko spotykane obecnie już samochody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w VI rundzie MPPZ a kibiców zapraszamy na trasy rajdu w celu gorącego dopingu dla wspaniałych zawodników.